Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
15 Temmuz

“ŞARKILAR BİZİ SÖYLER BİZDE ŞARKILARI” ÇİVRİL’DE HAYAT BULDU

“ŞARKILAR BİZİ SÖYLER BİZDE ŞARKILARI” ÇİVRİL’DE HAYAT BULDU


Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Çivril Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi Çivril’de hayat buldu. 
HABER MERKEZİ
Denizli’nin Çivril ilçesinde sanatsal faaliyetler tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Çivril Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen “Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz” projesi gerçekleşti. Çivril’de yoğun ilgi gören proje Şevkiye Özel Fen Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Programa Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, MHP Çivril İlçe Başkanı Lütfi Karaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Dikici, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Eroğlu  şube müdürleri, daire amirleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen "Şarkılar Bizi Söyler, Biz De Şarkı Söyleriz" projesi çerçevesinde açılan kurslara katılanların katılımıyla oluşturulan koro ilk konserini verdi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen konserde müzik öğretmeni Hüseyin Yıldız şefliğinde 18 kişiden oluşan koro, 4 aylık çalışmanın ardından 16 eser ile izleyicinin karşısına çıktı. Kültürel ve sanatsal faaliyetlere destek verdiklerini vurgulayan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Göreve geldiğimiz günden bugüne nasıl ki Çivril’imizi tarımın, ticaretin ve turizmin merkezi yapmak için gece gündüz çalışıyoruz. Sanatın ve kültürün de merkezi yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün de burada bakanlığımız tarafından başlatılan belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle kursiyelerimizin oluşturduğu koro, birbirinden güzel şarkıları seslendirecekler. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” şeklinde konuştu. 
Konserin son parçasını Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut ve Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural da koro ile birlikte söyledi.