Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
Denizli | Çivril Belediyesi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI...

Öğrencilere "Çivril'e Hoşgeldiniz" Gezi Programı Düzenlendi

Öğrencilere "Çivril'e Hoşgeldiniz" Gezi Programı Düzenlendi

Çivril Belediyesi, Pamukkale Üniversitesi Çivril Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ile Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik "Çivril'e Hoşgeldiniz" gezi programı düzenledi.

Türkiye'nin dört  bir yanından eğitim hayatlarını sürdürmek için ilçeye gelen öğrencilere Çivril'e Hoşgeldiniz" gezi programı düzenlendi. Çivril Belediyesi tarafından ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görmeleri için gerçekleştirilen geziye Pamukkale Üniversitesi Çivril Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ve Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu öğrencileri  katıldı.

 Sabahın erken saatlerinde Pamukkale Üniversitesi önünde toplanarak hareket eden öğrencilerin ilk durağı, dinlerin harman olduğu 13. yy beylikler devri mimarisi, bünyesindeki devşirme malzemeler ile iki kültürü yansıtan Dedeköy Camii ve türbeleri oldu. Devamında yeşilin ve mavinin buluştuğu şuanda çalışmaların devam ettiği Işıklı Akgöz Su Pınarını gezerek,  Birçok balık türüne ve kuş türüne  ev sahipliği yapan Işıklı Gölü'nde yürüyüş gerçekleştirdiler. Daha sonra öğrenciler Gümüşsu Mahallesi'ndeki metrelerce yüksekten dökülen Gümüşsu Şelalesi'nde bir hayli güzel vakit geçirdiler. Son olarak da Savran Mahallesindeki Serbanşah Camii'sini ziyaret eden gençler, birçok uygarlıklara ev sahipliği yapan tarihi ve doğal güzelliklerle dolu Çivril'i görme imkanı sağlayan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural'a  teşekkür ederek, geziden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.