Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
Denizli | Çivril Belediyesi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI...

MİRYOKEFALON'A 2 GÜN SÜRECEK COŞKULU KUTLAMA

MİRYOKEFALON'A 2 GÜN SÜRECEK COŞKULU KUTLAMA

Çivril Belediyesi Miryokefalon Zaferinin 846. Yılını büyük bir etkinlik ile kutlamaya hazırlanıyor.

Anadolu’nun tapusunun alındığı Miryokefalon Zaferinin 846. Yılı Çivril Belediyesi tarafından düzenlen çeşitli etkinliklerle kutlanacak.  Çivril Miryokefalon Zaferi  ve Tarihi önemi konulu çalıştay  ile başlayacak ve 2 gün sürecek etkinlikler TSM(Türk Sanat Müziği) ve THM( Türk Halk Müziği) Konserleri ile sona erecektir.
 
Anadolu’nun tapusunun alındığı ve Türk tarihi açısından büyük önem taşıyan Miryokefalon savaşının 846. Yılı Çivril’de değişik etkinlikler ile kutlanacak.  Çivril Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen kutlama etkinlikleri 2 gün sürecek.
 
8 PROFESÖR BİR DOÇENT  ve BİR DEKAN  KATILACAK
 
Etkinlikler kapsamında 16 Eylül Cuma  günü  Çivril Tren Yolu Gar binalarında “Çivril Miryokefalon Zaferi  ve Tarihi önemi “ Çalıştaya konunun uzmanları  8 Profesör 1 Dekan ve bir doçent katılacaktır.
savaşın geçtiği bölge olan Küfi  Çayı Vadisinde Cirit Oyunları ve Mehteran Konseri ile Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Halk oyunları gösterisi ve Geleneksel okçuluk düzenlenecek. 
Zafer kutlamaları Çivril Cumhuriyet  Meydan’ında TSM (Türk Sanat Müziği) ve THM( Türk Halk Müziği) Konserleri ile sona erecektir.