Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
Denizli | Çivril Belediyesi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI...

EMİRCİK MAHALLESİ'NDEKİ ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI (ÇED) İPTAL OLDU

EMİRCİK MAHALLESİ'NDEKİ ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI (ÇED) İPTAL OLDU

Emircik mahallesinde bulunan  meraya yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali (GES) için yapılacak olan Çevre Etki Değerleri (ÇED) toplantısı iptal oldu.
Özel bir firmanın  Çivril’in Emircik mahallesine yapmak istediği Güneş Enerji santrali (GES) için mahalle kahvesinde düzenleyeceği ÇED toplantısı mahalle sakinleri ile STK’ların ve yerel idarenin tepkisi nedeniyle iptal edildi. 19 Ocak günü yapılması planlanan ve duyurusu ilan edilen ÇED toplantısı için mahalle kahvesine gelen firma yetkilileri, mahalle sakinleri ve STK’ları görünce toplantıyı yapmaktan vazgeçti. Toplantıya katılan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural kahvehanede yaptığı konuşmada mera alanına yapılacak olan GES sahasına karşı olduklarını belirterek; “Emircik Mahallemizde mera parseline yapılmak istenen Güneş enerji santralinin çevresel etki değerlendirme tanıtım toplantısında Çivril Belediyesi olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne mera parsellerinin bölünmesi ve tarım arazilerinin korunması hakkında görüşümüzü bildirerek, Çivril ovamızın korunması için yüksek sesle bir kez daha haykırdık” dedi.
Ömerli, İnceköy,Emircik,Karamanlı ve Yalınlı mahallelerinde hayvan yetiştiriciliği yapan üreticilerinde faydalandığı mera toplam 2 MİLYON 728 BİN 824 metrekare alanı kapsıyor.