Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
15 Temmuz

Doğa Sporlarımız (Bisiklet ve Doğa Yürüyüş Yolları)

Çivril Bisiklet Festivali ilçemizde halkımızın yoğun katılımları ile ilk olarak 2017 yılında yapılmaya başlanmış olup, ilçemizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerini tanıtmak, anlatmak, ilçemizde yetişen tarımsal ürünleri dışarıdan gelen misafirlerimize anlatmak, ilçemizi her yönüyle ön plana çıkararak için her yıl ilçemizde düzenli olarak düzenlenmektedir. Bisiklet kullanımı İlçe halkımızın günlük yaşamında özellikle ulaşım yönüyle önemli bir yer almaktadır.

Düz bir ova üzerine kurulu olan ilçemizde yıllardır yaşlısıyla genciyle bisiklet kullanımını gelenekselleşmiş durumdadır. Gelecek nesillerimize Yeşil bir Çivril bırakmak ve sağlıklı nesillerin devamı için bisiklet kullanımını daha da çoğaltmak istiyoruz. Bu festivali yapma amacımız, doğanın korunması, yarınlarımıza bisiklet kullanma kültürünün aktarılması sağlanmaktadır.Festivalin amacı  Festivalde Türk tarihinde önemli bir yeri olan Anadolu’nun Tapusunun alındığı Miryokefalon Şavaşı'nın yapıldığı toprakları gezdirmek, Işıklı Gölü, Sığırkuyruğu, Akdağ Tabiat Alanı, Beycesultan gibi doğal, kültürel ve tarihi değerlerimiz bisiklet tutkunlarına gezdirilip anlatmaktır.