Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
Denizli | Çivril Belediyesi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI...

ÇİVRİL'DE MİRYOKEFALON ZAFERİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI

ÇİVRİL'DE MİRYOKEFALON ZAFERİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI

ÇİVRİL'DE MİRYOKEFALON ZAFERİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI
 Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Çivril Belediyesi’nin katkılarıyla Anadolu’nun tapusunun alındığı Miryokefalon zaferinin 846. yıldönümü savaşın yapıldığı Çivril’de büyük bir coşku ile kutlandı.
HABER MERKEZİ
Anadolu’da Türk hakimiyetinin kesinleştiği 17 Eylül 1176 yılında Anadolu Selçuklu Devleti ile Bizans İmparatorluğu arasında meydana gelen Miryokefalon Savaşı’nın 846. yıldönümü savaşın yapıldığı Çivril'de  düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşku ile kutlandı. Çivril Cumhuriyet Meydanı'nda Çelenk sunma töreni ile başlayan Küfi Çayı Vadisi'nde devam etti.
 Büyük bir coşku ile kutlanan zafer etkinliklerinde, ilk olarak protokol konuşmaları yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının  verdiği konser ve halk oyunları gösterileri vatandaşlara heyecanlı dakikalar yaşattı. 
Ardından bir dizi etkinlikler gerçekleşti atlı cirit oyunu, motocross gösterileri, geleneksel okçuluk gösterileri ve  trap atışı gösterileri ve devamında da Mehteran eşliğinde Kufi boğazı Zafer yürüyüşü ve bisiklet turu yapıldı. Miryokefalon Zaferinin Çivril açısından çok farklı bir öneme sahip olduğunu belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, "1071 yılında Malazgirt Savaşı ile biz bu topraklara akın akın gelmeye başladık. Miryokefalon Zaferi ile biz Anadolu topraklarının tapusunu almışız. Bu savaş bizim için ilçemiz için ayrı bir öneme sahiptir. Anadolu'nun her bir karış toprağında şehit kanı var. Anadolu'nun tapusunun alındığı savaşın bu topraklarda meydana gelmiş olması bizleri ayrı bir görev bekliyor. Bizler, bu memleketin kıymetini bilmeliyiz. Bu topraklar 7 bin yıldır yaşantının devam ettiği topraklardır. Geçmişte olduğu gibi bugünde düşmanın gözü tarihi, kültürel değerlerin çokça olduğu bu topraklardadır ; fakat bizler bu coğrafyada yaşadıkça bu emellerine ulaşamayacaklar. İlçemizin tarihi kültürel değerlerini bütün dünyaya duyurmaya söz veriyoruz. Zaferimiz kutlu olsun." şeklinde konuştu.
Kutlamalara, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan , Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural çok sayıda vatandaş ve üniversite öğrencileri katıldı.
Kutlamaların ardından  Çivril Cumhuriyet Meydanı'nda Mehteran eşliğinde Fener alayı ve Zafer yürüyüşü gerçekleşti devamında Denizli Büyükşehir BELEDİYESİ Sanatçılarının THS (Türk Sanat Müziği) (THM) Türk Halk Müziği konserleri ile program sona erdi.