Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
15 Temmuz

Çivril'de Cumhuriyet Bayramı Coşkulu Kutlandı

Çivril'de Cumhuriyet Bayramı Coşkulu Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yılı tüm yurtta olduğu gibi Denizli’nin Çivril ilçesinde coşkuyla kutlandı.

Denizli’nin Çivril ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Cumhuriyet Meydanı’na çelenk konması ile başlayan program kutlamalarla devam etti. Törene Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Tören,  Başkan Vural'ın törene katılanların ve okulların bayramını kutlamasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemine dair konuşan Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk;  “Cumhuriyetimiz’ in 98. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz” dedi. Kaymakam Soğukoluk'un  konuşmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran Çivrilli’ler, anaokulu, ilkokul, orta okul ve  liseli öğrencilerin hazırladığı gösterileri izledi. Kutlamalar çerçevesinde Çivril Belediyesi ve AKİDAK tarafından bisiklet turu düzenlendi.  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında akşam saatlerinde  belediye önünden bando  eşliğinde fener alayı yürüyüşü ile devam etti. Programa katılan gençlere  Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural  tarafından Türk bayrağı dağıtıldı.
Kutlamalar düzenlenen Havai Fişek gösterileri ile sona erdi.