Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
Denizli | Çivril Belediyesi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI...

CİVRİL'DE CABAR ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI.

CİVRİL'DE CABAR ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI.

Çivril'de  Cabar  Şehitlerini  101'nci yılını  anma  etkinlikleri kapsamında, Çelenk sunma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. şehitler için Mevlid-i Şerif`i ve dualar okundu. ardından protokol konuşmaları yapıldı ve akabinde şehitliklere karanfiller bırakıldı. 
HABER MERKEZİ 
Cabar  Şehitlerini  101'nci yılını  anma  etkinlikleri kapsamında protokol konuşması yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, 2021 yılında bir açılış gerçekleştirdik.  açılışının ardından bir yıllık bir süre geçti bu süre içersinde öğrencilerimize geziler düzenliyerek,   Şehitliğimizi ziyaret ettirdik. Çivril’in önemini, bu toprakların önemini çocuklarımıza anlattık. 1071 Malazgirt savaşından yıllar önce atalarımızın Orta Asya’dan bu topraklara geldiklerini , 1076 ‘da Miryokefalon savaşı ile Anadolunun tapusun alındığını, 745 yıl sonra  1921 ‘de Emperyalist güçlerin  bu topraklara gelip işgal girişiminde bulunduklarını ve burada 83 ecdadımızı  kaybettiğimizi onlara anlatıyoruz.Bizler, bizim akranlarımız da bu Cabar’da ki katliamın anılarıyla,hikayeleriyle büyüdük " şeklinde  konuştu., " vatandaşlarımıza da unutmayacağız, unutturmayacağız. Geçmişimize sahip çıkmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.  
Son olarak Cabar Şehitliğimizin yapılmasında emeği geçen herkese bilhassa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan' a teşekkür etti. Programa;Ak Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, AK Parti Grup Başkanvekilimiz  Sn. Cahit Özkan, Vali Yardımcımız Sn. Mehmet Okur,  Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Sn. Ali Değirmenci,  Kaymakamımız Sn Turan Soğukoluk, MHP İl Başkanımız  Sn. Yusuf Garip İlçe Başkanımız Sn. Halil Ertuğrul ve çok sayıda vatandaş katıldı.