Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
15 Temmuz

ÇİVRİL BEYCESULTAN YEG TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇİVRİL BEYCESULTAN YEG TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇİVRİL-YEG (Çivril Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneği) ve Leader yaklaşımı bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı.

HABER MERKEZİ

 Denizli’nin Çivril ilçesinde ÇİVRİL-YEG (Çivril Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneği) ve Leader yaklaşımı bilgilendirme ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Leader Yaklaşımı Yerel Eylem Grubu Avrupa Birliği ve TKDK proje yardımları kapsamında ilçemizde yeni kurulan Çivril-Yeg (Çivril Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneği) faaliyetleri ve uygulama alanlarının üzerinde duruldu. LEADER Yaklaşımı, Yerel Eylem Grubu derneklerinin çalışma sistemleri ile  bu kapsamda ilçemizde hazırlıkları başlatılan "LEADER Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi" hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Çivril’imizin her alanda toplumsal kalkınmasını sağlamak için tarım-hayvancılık, kültür-sosyal, tarih, doğal ve turizm alanında projeler yapmak, ilçemizin önceliklerini belirlemek ve yaşanan sorunların çözümüne yönelik projeler üretmek amacıyla kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyal bir araya gelerek, Çivril Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneğini kurduk. İlçemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Çivril Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Çivril Kaymakamlığı, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Özkul, Esnaf Odası Başkanlığı, Pamukkale Üniversitesi, AKİDAK, Yeçka-Yeşil Çivril Kadın Kooperatifi, Muhtarlar Derneği, İlçe Milli Eğitim, Halk Eğitim Müdürlüğü, Kütüphane Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü temsilcileri katıldı. 

Çivril’de kurulan Çivril Yeg Beycesultan Yerel Eylem Grubu Derneği ile ilçeye katkı sağlayacak bu projelerle her yaş grubunu kapsayan sürdürülebilir kalkınmaya destek olması hedefleniyor.