Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
Denizli | Çivril Belediyesi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI...

ÇİVRİL BELEDİYESİ’NİN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇİVRİL’İN BEYDİLLİ MAHALLESİ’NE YAPILAN ORMAN MESİRE ALANI İNŞAATI TAMAMLANIYOR.

ÇİVRİL BELEDİYESİ’NİN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇİVRİL’İN BEYDİLLİ MAHALLESİ’NE YAPILAN ORMAN MESİRE ALANI İNŞAATI TAMAMLANIYOR.

Denizli’nin Çivril ilçesine orman mesire alanı yapılıyor. Çivril Belediyesi’nin girişimleri sonucunda Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan orman mesire alanı inşaatı tamamlanıyor. Türkiye’nin en güzel lavanta bahçelerinden biri olan Beydilli Lavanta Bahçesi’nin yanına inşa edilen orman mesire alanı 15 bin metre kare alan üzerine kuruluyor. Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan orman mesire alanında 33 adet kamelya, bir adet kır lokantası ve tuvaletler bulunuyor. Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Türkiye’nin en güzel lavanta bahçelerinden bir olan Beydilli Lavanta Bahçemiz ile Ege Bölgemizin ikinci büyük dağı Akdağ’ın eteklerine bir orman mesire alanı kazandırıyoruz. Buraya bir de  kır lokantası inşa ediyoruz. Bunun yanında yapımı devam eden orman mesire alanında çocuk oyun parkları, tuvaletleri, kamelyaları, yer alacak. Lavanta bahçemizin hemen üstünde yer alan taş evlerden orman mesire alanının da içine inşa edeceğiz. Yolun hemen kenarına nilüfer parkı inşa etmiştik. Çivril’imize gelen ziyaretçilerin, turistlerin alışveriş etmeleri için nilüfer parkımıza satış noktaları inşa etmiştik. Çivril’i turizmin merkezi yapmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.