Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
Denizli | Çivril Belediyesi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI...

ÇİVRİL BELEDİYESİ'NDEN ÇİVRİL KÜLTÜRÜNE BİR KATKI DAHA

ÇİVRİL BELEDİYESİ'NDEN ÇİVRİL KÜLTÜRÜNE BİR KATKI DAHA

Çivril Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından baskısı yapılan kitaplara bir yenisi eklendi.
Geliştirdiği kültürel proje ve çalışmalar ile Çivril arşivine yeni eserler kazandıran Çivril Belediyesi ‘Çivril Kamu ve Sivil Mimari Örnekleri’ kitabını tanıttı. Ocak ayı meclis toplantısında kitap ile ilgili bilgi veren Başkan Niyazi Vural basımı yapılan kitaplar ile Çivril’in geçmişini geleceğe aktarıyoruz” dedi. 
Ocak ayı meclis toplantısı öncesi meclis üyelerine kitapla ilgili veren Başkan Niyazi Vural Doç. Dr. Halil Özyiğit tarafından kalem alınan kitap için Çivril Belediyesi Kültür hizmetleri biriminin ve Kültür İşleri Müdürü Ramazan Aydın ile personelin de katkı sağladığını belirtti. Çivril ile ilgili kültürel çalışmalar her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Vural “Çivril ile ilgili güzel ve faydalı bir eserin daha basımı tamamlandı. Elimizdeki bu kitabın hazırlanmasında saygıdeğer hocamız Doç. Dr. Halil Özyiğit’in büyük emeği var. Hocamıza çalışmaları sırasında Kültür İşleri Müdürümüz Ramazan Aydın ve personeli de destek verdi. Bu kitapla ilçemizdeki kamu ve şahıs binalarının bir haritası çıkarılmış. Kitap içinde Mavi Konak ile ilgili bir bölüm, Hattatların Konağı ile ilgili bir bölüm ve 30 Ağustos okulu ile ilgili bir bölüm var. Çivril’in sosyal ve kültür hayatı için hayırlı olsun. Ben ilçemiz adına bu kıymetli eseri ortaya koyan ve destek veren herkese çok teşekkür ederim. Bundan önce Miryokefalon Savaşı ve Zaferi ile ilgili bir kitap ile Çivril merkez mezarlığındaki Osmanlı Mezar Taşları ile ilgili kitabın ilk cildi basıldı. Tüm bu kitapları Çivrillilerle buluşturmanın Çivril kültürüne bir katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 
Başkan Niyazi Vural’ın konuşmasının ardından ‘Çivril Kamu ve Sivil Mimari Örnekleri’ kitabı meclis üyelerine dağıtıldı.