Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
15 Temmuz

ÇİVRİL BELEDİYESİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI İÇİN LOKMA HAYRI DÜZENLEDİ.

ÇİVRİL BELEDİYESİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI İÇİN LOKMA HAYRI DÜZENLEDİ.


Çivril Belediyesi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitler için lokma hayrı gerçekleştirdi.
Denizli’nin Çivril ilçesinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yılı bir dizi etkinliklerle anıldı.  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Programı Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Töreni ile başladı. İlçe Kaymakamı Hasan Akbulut, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, siyasi parti temsilcileri,  protokol üyeleri, kurum müdürleri,  sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirilen törende Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından saat 09:05’te iki dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam etti. Ardından Çivril Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yılı dolayısıyla drama gösterisi düzenledi. Drama gösterisi izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Gazi Mustafa Atatürk’ün vefatının 85’yılı  çeşitli etkinliklerle devam etti. Bu kapsamda Çivril Belediyesi tarafından başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitler için lokma hayrı gerçekleştirildi. Lokma hayrında konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Cumhuriyetimizin kurucusu ve banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yılı dolayısıyla düzenlediğimiz lokma hayrında bir araya geldik. İnşaallah bu lokma hayrı gelenekselleşir. Bu güzel vatanı bizlere emanet eden tüm şehitlerimize başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun.” dedi. 
Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Muhammed Çörekçi’nin yaptığı dua sonrası katılımcılara ve vatandaşlara lokma ikramı yapıldı.