Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
Denizli | Çivril Belediyesi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI...

ÇİVRİL 2.YÖRÜK VE TÜRKMEN ŞENLİĞİ İLE ÇOŞTU

ÇİVRİL 2.YÖRÜK VE TÜRKMEN ŞENLİĞİ İLE ÇOŞTU

Çivril Belediyesi ile Çivril Yörük ve Türkmenler Derneği’nin birlikte düzenlemiş olduğu Çivril 2. Yörük ve Türkmen Şenliği renkli bir etkinliğe dönüştü.
Denizli’nin Çivril ilçesinde Yörük ve Türkmen Şenliği gerçekleştirildi. Çivril Belediyesi ile Çivril Yörük ve Türkmenler Derneği’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu şenliğin bu yıl ikincisi yapıldı. Şenliğe AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Danıştay 12. Daire Başkanı Mahmut Doğan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut, Çivril AK Parti İlçe Başkanı Halil Ertuğrul,  meclis üyeleri, muhtarlar, il ve ilçe müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ahmetçik Mesirelik Alanı’nda gerçekleştirilen şenlik saygı duruşu istiklal marşı ile başladı.  Kurdela kesimi ve dualarla açıldı.  Ardından mehteran eşliğinde develerle, koyunlarla, atlarla ve köpeklerle Geleneksel Yörük göçü yapıldı. Etkinlik, Türkiye’nin dört bir yanından gelen Yörüklerin sunduğu oyun ve gösteriler ile devam etti. Harmandalı oynayan protokol etkinliğe damga vurdu. Şenlikte kilim sergisi ve Çivril’in tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı resim sergisi yer aldı. Şenliğin akşamında birbirinden değerli sanatçılar seslendirdiği türkülerle vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. 
Konuşmasında Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak için kültürel faaliyetler yaptıklarını belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Çivril Belediyesi olarak Anadolu’nun Türk yurdu olduğunun tescillendiği Çivril’de, yörük kültürünü yaşatma ve gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarımız var bu çalışmalar kapsamında da her yıl Yörük Şenliği düzenliyoruz. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz şenliğimizde Türk ve Yörük kültürünü misafirlerimize canlı gösterme fırsatımız oldu. Başta bu organizasyonun düzenlenmesine vesile olan Çivril Yörük ve Türkmen Derneği’ne, katkı sunan diğer yörük derneklerine ve katılımcılara teşekkür ederim. Gittiğiniz yerlerde Çivril’imizi anlatın, Çivril’imize tekrar gelin." şeklinde konuştu.