Denizli | Çivril Belediyesi,denizli, çivril, miryekefalon, ışıklı gölü, tokalı kanyonu, akdağ tabiat parkı, beycesultan höyüğü, miryokefalon savaşı

Çivril belediyesi, dedeköy camii, serbanşah camii, eumenia, ışıklı antik kenti, bayat camii, akköprü, kavakköy köprüsü

Denizli | Çivril Belediyesi,Çivril,belediye,denizli,Miryekefalon

Hızlı Menü
Çivril Belediyesi
15 Temmuz

BEYDİLLİ LAVANTA BAHÇESİNE TURİSTLER AKIN EDİYOR

BEYDİLLİ LAVANTA BAHÇESİNE TURİSTLER AKIN EDİYOR

BEYDİLLİ LAVANTA BAHÇESİNE TURİSTLER AKIN EDİYOR 
Türkiye’nin en güzel lavanta bahçelerinden biri olan Beydilli Lavanta Bahçesi binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. 
Denizli’nin Çivril ilçesinde yer alan Beydilli Lavanta bahçesi ziyaretçi akınına uğruyor.  Çivril Belediyesi tarafından Çivril-Dinar yolu üzerindeki Beydilli Mahallesi’ne 23 dekar alan üzerinde oluşturulan Beydilli Lavanta Bahçesi yerli ve yabancı turistin yeni adresi oldu.
Ege bölgesinin ikinci büyük dağı Akdağ’ın etekleri ile mavinin ve yeşilin buluştuğu Işıklı Gölü kenarında yer alan Türkiye’nin en güzel lavanta bahçelerinden biri olan Beydilli Lavanta bahçesi fotoğraf çekenlerinde merkezi haline geldi.  Özellikle yeni evlenen çiftler mutlu günlerini eşsiz manzarada ölümsüzleştiriyor.  Verimli topraklara sahip bir ilçe olduklarını belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Çivril Belediyesi olarak hem turistik amaçlı hem de tarımsal olarak bu ürünün getiri elde edebileceğini biz hemşehrilerimize duyurmak için böyle bir girişimde bulunmuştuk. Şuanda bunun meyvelerini en güzel şekilde alıyoruz. Lavantaların açtığı dönemlerde Beydilli Mahallesinde bulunan Türkiye’nin en güzel lavanta bahçelerinden biri olan Beydilli Lavanta bahçemiz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Dünyanın dört bir köşesinden gelen vatandaşlar, Işıklı gölü kenarında Akdağ’ın eteklerinde bulunan lavanta bahçesini ziyaret ederek, Çivril’imizin güzelliklerini de keşfetme fırsatı buluyor.” şeklinde konuştu. 
Göl manzaralı Lavanta bahçesini gezm    eye gelen vatandaşlar ise bahçe için güzel bir emek harcandığını ve Çivril’de böyle bir yer olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a teşekkür ettikler.