Featured model: Charlize Theron
Doğasıyla, Tarihiyle, Meyveciliği ve sosyal-kültürel birikimiyle Çivrilimiz görülmeye değerdir.
Anket
Kayıt bulunamadı
Ziyaretçi Defteri
ÇİVRİL’DE 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ BULUŞMASI

ÇİVRİL’DE 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER 

GÜNÜ BULUŞMASI


ÇİVRİL BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM HAKKI ASLAN, ÇİVRİL YEREL BASIN TEMSİLCİLERİNE YEMEK VERDİ. 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ YEMEĞİNDE DENİZLİ’NİN BÜYÜKŞEHİR OLUŞU ANA GÜNDEM KONUSU OLDU.


Çivril yerel basın temsilcileri, Çivril Belediye Başkanı İbrahim Hakkı ASLAN’ın verdiği akşam yemeğinde bir araya geldi. Çivril’de  bulunan yerel gazeteler Çivrilin Sesi, Yeşil Çivril ve 30 Ağustos Gazetesi basın mensuplarına yönelik verilen yemekte yerel basının sorunları ve ilimizin Büyükşehir olması meselesi tartışıldı.

Yerel Basın temsilcileri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde böyle bir sürprizle karşılaşmış olmaktan büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirtirlerken başkan ASLAN’a teşekkür ettiler. Yemekte Çivrilin Sesi’nden Sabahattin YAMAN ve Soner SOLAK, Yeşil Çivril Gazetesi’nden Bülent ÇAKIR ve Muhittin ÇAKIR  30 Ağustos Gazetesi’nden de Celal TORT yer aldı.

Belediye Başkanı İbrahim Hakkı ASLAN konuşmasında “Basının dördüncü kuvvet olarak toplumda çok önemli bir işlev gördüğünü söylerken özellikle bağımsız ve tarafsız bir gazetecilik anlayışının ülkemizin demokrasi kültürüne çok önemli katkılar vereceğini söyledi. Yerel gazetelerin çıktığı yerlerde uzun süreli yaşamalarının da önemini vurgulayan ASLAN, gazetecilerin 10 Ocak günlerini kutladı.”

Yerel basın temsilcileri de Çivril Belediye Başkanı’na duyarlılığı nedeniyle teşekkür ederlerken bu tür buluşmaların daha sık yapılması temennisinde bulundular. Toplantıda sık sık Büyükşehir konusu gündeme gelirken gazeteciler başkan ASLAN’a yasanın içeriği ve uygulamayla ilgili karşılaşılacak sorunları sordular.